Sádrokartonářské a montážní práce

Sádrokarton nejdokonalejší materiál pro interiéry

Hledáte moderní a ekonomicky výhodné řešení pro Váš interiér?

Sádrokartonové systémy patří k nejoblíbenějším materiálům ve stavebnictví. Sádrokartony se staly oblíbenou a univerzální stavební technologií s širokými možnostmi využití. Základní prvek tvoří sádrokartonová deska vyrobená z chemicky upraveného sádrového jádra, která je opláštěná speciálním kartonem. Sádra je ekologicky i biologicky dokonalý stavební materiál. Přispívá k tepelné pohodě člověka, zlepšuje zvukovou izolaci prostoru, řeší protipožární ochranu staveb a reguluje vlhkost vzduchu. Desky ze sádrokartonu se používají u nové výstavby i při rekonstrukcích, opravách bytů, rodinných domů atd. Naše stavební firma používá pro sádrokartonářské práce stavební sádrokartonové systémy značek KNAUF, Rigips a sádrovláknité desky firem Rigidur, Fermacell.

Sádrokarton použitelný v celém domě – sádrokartonářské práce

Jednou z velkých výhod sádrokartonů je, že desky lze opatřit různou finální povrchovou úpravou, od klasické malby až po dekorativní štuky.

Sádrokartonářské práce – nejčastější využití sádrokartonových desek:

Vybíráme sádrokarton – druhy sádrokartonových desek

Sádrokartony se vyrábějí v různých tloušťkách, mezi nejpoužívanější patří sádrokartonové desky o tloušťce 12,5 mm. Větší síly používáme zejména z požárních nebo akustických důvodů. Pro tvarování konstrukce například pro oblouky používáme tenčí sádrokartonové desky. Tloušťka sádrokartonových desek se také odvíjí od dispozic interiéru a především závisí na stávající tloušťce příček.

Naše stavební firma používá pro sádrokartonářské práce několik základních druhů sádrokartonových desek včetně speciálních typů sádrokartonů pro náročnější podmínky. Všechny sádrokartonové desky jsou od sebe barevně odlišeny podle jejich vlastností. Nejrozšířenější využití mají bílé sádrokartonové desky o tloušťkách 12,5mm, 15mm a 9mm. Zelená barva u sádrokartonů vyznačuje jejich impregnaci. Impregnované sádrokartonové desky používáme například do kuchyní, koupelen a toalet. Červenou barvou jsou označeny sádrokartony s protipožárními parametry, vyznačují se zvýšenou pevností jádra při vysokých teplotách.

Základních druhy sádrokartonových desek pro sádrokartonářské práce

Jeden sádrokarton, mnoho výhod